Tipy v okolí

Bělá pod Pradědem

Bělá pod Pradědem se nachází v okrese Jeseník. Čítá přibližně 1850 obyvatel a katastrální výměra obce činí 9213 ha. Bělá pod Pradědem je od Jeseníku vzdálena 6,5 km, od Olomouce 69,5 km a od Šumperka 27 km.

Více informací >>

Filipovice

SKIPARK Filipovice se nachází v obci Filipovice, Bělá pod Pradědem – Jeseníky. Ojedinělá poloha s vynikající dostupností přímo u hlavní trasy na Červenohorské sedlo ve směru na Šumperk a v opačném směru na Jeseník, spolu s variabilitou areálu k lyžování, uspokojí jak vyznavače rodinného lyžování a sportovního lyžování, tak snowboardingu.

Více informací >>

Červenohorské Sedlo

Středisko se nachází v Červenohorském sedle, které je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku a je velmi dobře dopravně dostupné. Příjezd je možný vlakem do stanice Kouty nad Desnou, odtud autobusem směr Jeseník a autobusem přímo k hotelu Červenohorské sedlo v areálu.

Více informací >>

Praděd

Praděd (1491,3 m) je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku, Moravy, českého Slezska a Horního Slezska vůbec. Celkově jde o pátou nejvyšší horu České republiky. Je zde nejdrsnější podnebí, průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. Na slezské části vrcholu stojí 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou, jehož horní plošina je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice.

Více informací >>

Jeseník

Jeseník (do roku 1947 Frývaldov, německy Freiwaldau) je lázeňské město v Olomouckém kraji, 71 km severně od Olomouce na soutoku Bělé a Staříče. V roce 2011 zde žilo 12 204 obyvatel. Jeseník je největším městem v české části historického území nisského knížectví.

Více informací >>

Zlatý Chlum

Zlatý Chlum 875 (m.n.m.) je kamennoá, 26 m vysoká rozhledna. Z věže je úchvatný výhled na Otmuchovské jezero v Polsku. Jižní výhled zachycuje celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku. Za příznivého počasí je západním směrem viditelná skupina Kralického Sněžníku a severozápadním Rychlebské hory. Přístup na Zlatý chlum vede z Jeseníku po červené nebo modré turistické značce, z opačné strany z Rejvízu též po červenéturistické značce. Nejkratší cesta pak vede po modré značce z České Vsi. (Zdroj: www.jeseniky.net)

Více informací >>

Miroslav

Ski centrum Miroslav se nachází v lázeňské obci Lipová Lázně. Ski areál Miroslav tvoří několik sjezdových tratí střední obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Ski areál Miroslav nabízí lyžařům vleky o délkách 1200 m, 2 x 600 m a 300 m. Celková kapacita vleků je více než 2 700 přepravených osob za hodinu včetně automatického odbavování, a celková délka tratí přesahuje 3 300 m. (Zdroj: www.ejeseniky.com)

Více informací >>

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí jsou krasové jeskyně s krápníkovou výzdobou ležící v zalesněném svahu vedle silnice vedoucí z Lipové-lázně do Vápenné. Od roku 1965 jsou národní přírodní památkou. Díky těžbě mramoru v nedalekém Havránkově lomu byly v krasovém území Na Pomezí objeveny v letech 1934-36 první jeskyně (např. Utajená, roku 1962 zasypaná). Roku 1936 byla objevena rozsáhlá jeskyně Rasovna, která sahá až do hloubky 70 m od povrchu. Jeskyně byla prozkoumaná, ale protože byla volně přístupná její krápníková výzdoba byla z velké části poničená vandaly. Po válce vznikl v Jeseníku speleologický oddíl, v jehož čele stál Karel Všetička, který objevil několik menších jeskyní (Netopýrka, Komínová, Liščí díra).

Více informací >>

Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě Šeráku. Ramzová se nachází 10 km jihozápadně od města Jeseník, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem.

Více informací >>

Petříkov

Petříkov je vesnice ležící v severní části Olomouckého kraje, v okrese Jeseník. Je částí obce Ostružná. Petříkov leží v údolí říčky Branná, v nadmořské výšce 740-950 metrů. Bývalo to významné zimní středisko. Osadu Petříkov založil na svém kolštejnském panství v roce 1617 Hanuš Petřvaldský z Petřvaldu. Součástí tohoto panství zůstal Petříkov i poté, co bylo Hanuši Petřvaldskému v důsledku jeho účasti na stavovském povstání konfiskováno a uděleno českému místodržícímu Karlu z Lichtenštejna, v jehož rodě pak setrvalo až do konce patrimoniální správy roku 1850[2].

Více informací >>

Ski Areál Kouty nad Desnou

Ski areál Kouty je nové lyžařské středisko, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, obci Loučná nad Desnou, místní části Kouty nad Desnou umístěné v 1100m n.m.

Více informací >>

Kontaktujte nás

Iveta Böhmová
tel: 737330102
email: ivet.bohmova@seznam.cz

Úvodní strana   |   Mapa stránek
Apartmány   |   Ceník   |   Fotogalerie   |   Tipy v okolí   |   Rezervace   |   Kontakty
Webové stránky pro hotely
Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.